Translate

środa, 30 stycznia 2013

Beskidzkie inspiracje

Wędrując po Beskidzie Niskim, w lokalnych galeriach widziałam ciekawe w swoim kształcie tace, talerze, itp. Jak się później dowiedziałam, miejscowi artyści wykonują je na wzór przedmiotów sprzed ponad stu lat.

Talent łemkowskich artystów stał się przedmiotem zainteresowania właściciela dóbr rymanowskich Stanisława hrabiego Potockiego i jego żony Anny z Działyńskich Potockiej, którzy w 1878 roku otworzyli w Rymanowie z własnych środków „szkółkę", mającą na celu nauczanie stolarstwa i rzeźbiarstwa.

Powyższy tekst znalazłam na stronie (klik).

taca w kształcie klonowego liścia

Taca w kształcie klonowego liścia wspaniale sprawdza się w moim domu - leżą na nim czekoladowe cukierki. Kto wie - może kiedyś pojadę do Bałucianki na warsztaty, podczas których nauczę się wykonywać takie przedmioty?

wtorek, 29 stycznia 2013

Wędrówki po Beskidzie Niskim

Tegoroczna zima w Beskidzie Niskim była taka trochę jesienna... aż do momentu, kiedy zaczęły wiać tak zwane "rymanowskie wiatry". Wtedy dało się iść tylko na północ. Ale i tak moje wędrówki po Beskidzie zaliczam do udanych.

zima w Beskidzie Niskim

Beskid Niski

okolice Rymanowa Zdroju, w dali widać Tatry

środa, 23 stycznia 2013

Metalowe puszki

Metalowe puszki po kawie, lakierze, czy też groszku idealnie nadają się do przechowywania różności. W trakcie robienia porządków na święta znalazłam trochę pojemników, które aż prosiły się, aby je ozdobić. Te z ptaszkami zostały wykonane z przeznaczeniem "na gwoździe" dla T.

puszka po kawie z krokusami

puszka po lakierze z ptaszkami

puszka po groszku z ptaszkami

piątek, 18 stycznia 2013

Pudełka okragłe

Przyszedł czas na ozdobienie pudełek, zakupionych kiedyś w Empiku. To z psami jest w prezencie dla K., natomiast miś-marynista to prezent dla małej B.

pudełko z psami

pudełko z misiem marynistą

czwartek, 17 stycznia 2013

Pudełka tekturowe na drobiazgi - cz.1

Na początku swojej przygody z decoupage'm ozdobiłam całą masę tekturowych pudełek (na czymś trzeba było ćwiczyć). Służą mi do dziś, przechowuję w nich m. in. nici do haftowania.
   

środa, 16 stycznia 2013

Pierwsze próby decoupage'owe:)

Próbowałam ostatnio przypomnieć sobie, jakie były moje początki zabawy z decoupage'm. Odgrzebałam stare zdjęcia pierwszych prac. 

listownik z motywem róż

wieszak na ubrania z motywem maków

wieszak na ubrania z motywem róż
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...